Predajňa je otvorená podla otváracích hodín – MATEJKA

Navštívte nás

Fučíková 8,
903 01 Senec

Zavolajte nám

02/4592 6526
0917 124 322

Kontaktujte nás

obchod@matejka-senec.sk

Rimano Uni 25kg

Rimano UNI je hladená sadrová omietka pre ručné spracovanie. Chemicky sa jedná o zmes hemihydrátu síranu vápenatého, vápenného hydrátu, perlitu a prísad na zlepšenie spracovania a priľnavosti.

SKU: RimanoUni Kategórie: , Výrobca:

Popis

Použitie

Rimano UNI je hladká sadrová omietka, vhodná pre ručné omietanie betónu, stabilného muriva a plášťových betónových konštrukcií na stenách a stropoch, v interiéroch so štandardnou vzdušnou vlhkosťou vrátane domácich kuchýň a kúpeľní. Pri omietaní na hladké betónové plochy musí byť najskôr použitý penetračný náter Rikombi–Kontakt.

Odporučená hrúbka omietky je 6 – 30 mm.

Spracovanie omietky

Zmes omietky sa vsype do čistej vody a po cca troch minútach sa rozmieša do hladka ručne alebo elektrickou metlou. Pred prácou so sadrovými omietkami je potrebné omietané povrchy dobre očistiť a dodržať pravidlá pre prácu so sadrovými omietkami a a stierkami. Po dobu spracovateľnosti, ktorá je udaná na balení sú zachované parametre spracovania (zmesové pomery, doba spracovateľnosti) podľa údajov výrobcu. Po uvedenej dobe spracovateľnosti sa môžu parametre spracovania odchyľovať od údajov výrobcu. Aj napriek tomu, pokiaľ je materiál správne skladovaný a spracovaný do 48 mesiacov od dátumu výroby, zostávajú zachované požadované parametre konečnej funkcie v stavbe (prídržnosť, pevnosť).

Skladovanie omietky

Produkt je nutné skladovať v suchom prostredí. Pôsobením vlhkosti na produkt pred jeho spracovaním môže nastať zmena fyzikálnych vlastností omietky, resp. zníženie reaktívnosti s vodou. K ochrane produktu počas alebo pred jeho spracovaním je nutné otvorené, alebo porušené vrecia náležite ochrániť pred pôsobením vzdušnej vlhkosti.
Omietka Rimano UNI obsahuje dráždivé látky, ktoré predstavujú nebezpečie pre oči. Pri kontakte s očami ich dôkladne vypláchnite vodou a vyhľadajte lekára. Ukladajte mimo dosahu detí.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 25 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rimano Uni 25kg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporučené produkty